Subsidie voor isolatie

Algemeen

Heb je een koopwoning in Eemsdelta? Dan kun je de isolatiesubsidie van Nij Begun aanvragen om je woning te isoleren.

Subsidie aanvragen

Je kunt tot juni 2035 een aanvraag indienen.

Zo werkt het

  1. Ga naar de website van Isolatie Nij Begun en voer je postcode in. Je kan hier een account aanmaken om gebruik te maken van de aanpak.
  2. Maak een afspraak met een isolatieadviseur: die maakt een gratis isolatieplan voor jouw woning. Zo weet je precies welke maatregelen nodig zijn. Dit kan via de website van Isolatie Nij Begun waar je net een account hebt aangemaakt
  3. Start je subsidieaanvraag bij SNN: na akkoord heb je twee jaar de tijd om de maatregelen zelf uit te voeren of te laten uitvoeren door een aangesloten bedrijf.

Gratis hulp

Wil je jouw woning isoleren met Nij Begun, maar zie je op tegen alle keuzes, offertes of subsidieaanvragen? Dan kun je gebruikmaken van een gratis isolatieondersteuner.

Voor inwoners van Eemsdelta is EnergiePloeg een officiële uitvoerder van deze ondersteuning. Die is gratis, onafhankelijk en bedoeld om jou stap voor stap te helpen bij het (verder) verduurzamen van jouw woning. EnergiePloeg kan je onder andere helpen met:

  • inzicht in de mogelijkheden voor jouw woning
  • uitleg over subsidies en vergoedingen
  • het kiezen van passende isolatiemaatregelen
  • het vergelijken van offertes
  • ondersteuning tijdens de uitvoering
  • vragen na afloop van de werkzaamheden.

Let op: voor deze ondersteuning hoef je niet te betalen. Krijg je een aanbod van een commerciële partij die hiervoor wel kosten in rekening brengt? Dan kun je daarvan gebruik maken, maar via Nij Begun is deze ondersteuning gratis!

Aanmelden voor EnergiePloeg.

Nu al beginnen met isoleren

Wil je nu al beginnen met isoleren van je koopwoning? Maar heb je nog niet een officieel isolatieplan? Dan betaal je zelf de kosten en vraag je de subsidie later aan. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op de website van Nij Begun.

Versterkingsprogramma van NCG

Zit jouw woning in het versterkingsprogramma van NCG? Dan kan NCG het versterken en isoleren van jouw woning tegelijk uitvoeren. Voldoe je aan de voorwaarden van (middel)zware versterking? Dan kom je in aanmerking voor Maatregel 28 van Nij Begun. Krijg je te maken met minder ingrijpende versterking? Dan kun je er ook voor kiezen om jouw woning tegelijk te laten isoleren volgens de regels van Maatregel 29. Kijk voor meer informatie op de website van NCG.

Al isolatie- of ventilatiemaatregelen uitgevoerd? Je kunt nog subsidie aanvragen

Heb je je woning al geïsoleerd of de ventilatie verbeterd? Dan kun je mogelijk alsnog subsidie krijgen via de Isolatieaanpak Nij Begun. Zo krijg je de kosten helemaal of voor een deel terug. Dit kan als je van 25 april 2023 tot en met 2 juni 2025 opdracht hebt gegeven voor de werkzaamheden. Zakelijke verhuurders en verenigingen van eigenaren (VvE’s) kunnen ook gebruikmaken van deze subsidie.                 

Heb je het werk zelf gedaan? Ook dan kun je subsidie aanvragen als je in die periode de eerste materialen hebt gekocht en bent begonnen.

Wil je weten wat er voor jou mogelijk is?

Bekijk de informatie en vraag subsidie aan bij SNN. Daar vind je ook de aanvraagtermijn en de voorwaarden voor jouw situatie.

Aanleiding

De subsidie is onderdeel van de isolatieaanpak van Nij Begun. Hiermee investeert Nij Begun de komende 10 jaar in het goed isoleren en ventileren van woningen in Groningen en Noord-Drenthe. Dit is onderdeel van het eerherstel voor de gevolgen van de gaswinning. Dit betekent: een lagere energierekening én een stap verder naar een aardgasvrije toekomst.

Wil je meer informatie of heb je vragen?

Meer informatie over de subsidieregeling vind je op de website van Nij Begun.

Heb je verder nog vragen? Dan kun je contact opnemen met het klantcontactcentrum isolatieaanpak van Nij Begun via 050 316 44 00. Zij zijn bereikbaar op maandag t/m vrijdag tussen 9.00 uur en 12.00 uur. Je kunt ook mailen naar isolatie@nijbegun.nl.